Oyuncak XML ve Dropshipping Bayilik Hizmeti

Dropshipping ve XML Yorum Yap

Siz değerli iş ortaklarımızla internet mağazamızda da çalışmaktan memnuniyet duyarız. Bayilik sürecinizin tamamlanması mail yolu ile üyeliğinizi yaparak aşağıdaki iletişim bilgilerinden irtibata geçebilirsiniz.

Bilgi almak ve xml bayilik için info@oyuncakmatik.com mail atmanız yeterli en kısa zamanda yetkili satış danışmanlarımız size geri dönüş sağlayacaktır. Bayilik için oyuncakmatik.com adresine üye olmanıza gerek yoktur. Başvuruları sadece mail üzerinden alıyoruz. Başvurunuz sonrası tarafınıza geri dönüş yaparak sipariş vereceğiniz site adresimiz paylaşımı ve XML linki tarafınıza iletilmektedir. Lütfen bilgilendirmeleri okuyunuz!

XML Bayilik Bilgilendirme

Türkçede stoksuz satış olarak da ifade edilen Dropshipping, stok tutmak yerine, gelen siparişleri tedarikçi firmaya yönlendirerek, ürünleri tedarikçinin deposundan müşteriye ulaşması üzerine kurulu bir iş modelidir. Düşük sermaye ve işletme giderleri gibi avantajları olduğu için özellikle e-ticarete yeni başlayan girişimciler tarafından tercih edilir. Kullanım şekli olarak, stok tutmayan yeni e-ticaret işletmeleri tedarikçileri aracılığı ile bu ürünleri e-ticaret sitelerinde sergiler ve son kullanıcıların satın almalarına olanak sağlarlar. Böylece depoda stok tutulmayan ürünlerde satışa sunulmuş olur ve gönderimi tedarikçinin deposu üzerinden sağlanır.

Dropshipping İş Modelimiz

Lego ile Oyun oynamanın yeni yolunu keşfet!

XML Tedarik sistemimize başvuru yapabilmek için öncelikle mail yolu ile bizimle iletişime geçmeniz ya da başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvurunuz onaylandıktan sonra tarafınıza iletilen iş ortağı giriş bilgileriniz ile XML tedarik adresimizden giriş yaparak siparişinizi oluşturmanız gerekmektedir. Hafta içi saat 12:00’a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilmektedir. 12:00 dan sonra verilen siparişler bir sonraki gün kargoya teslim edilmektedir. Kargo işlemleri maksimum 3 iş günü içinde yapılmaktadır. Ödemelerinizi siparişiniz sırasında Kredi Kartı ile ve Havale seçeneği ile pesin olarak yapmanız gerekmektedir. Müşterinize kapıda ödeme olarak gidecekse siparişinizi verirken kapıda ödeme seçilmeli ve müşterinizin bilgileri kargo kısmına girilmelidir. (Kapıda Ödeme henüz aktif değildir) Siparişinizi oluşturmanızın ardından teslimat bilgileri olarak, ister müşteri teslimat bilgilerini isterseniz de kendi bilgilerinizi tarafımıza ulaştırarak siparişiniz tamamlanmış oluyor. Siparişlerinizi doğrudan müşterilerinize gönderebiliyoruz. Bunun için müşterinizin adına kestiğiniz faturanızı ya da kargo şablonunu bize mail yolu ile ulaştırmanız yeterlidir.

Ürün Fiyatlandırma

XML çıktısında size, KDV dahil olarak son kullanıcı satış fiyatları ile gönderilmektedir. Çeşitli dönemlerde bayilerimize özel kampanyalar ile müşterilerinize uygun fiyatlar sunabilme imkanı buluyorsunuz. Oluşturduğunuz siparişlerin faturaları her ayın son günü toplu olarak kesilmektedir.

XML Ücreti

XML data yıllık kullanım bedeli bayilerimize  1000₺ olarak tahsil edilmektedir. Firmamız hiç bir şekilde bayilerinden ekstra Dropshipping ücreti, paketleme ücreti talep etmemektedir. Dropshipping hizmetinden en basit yöntemle faydalanmanızı sağlıyoruz. Site içinde yer alan bütün ürün ve hizmeti, bilgi ve malzemeyi önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Oyuncakmatik hiç bir şekilde bayilerinden ekstra Dropshipping ücreti, paketleme ücreti talep etmemektedir. Dropshipping hizmetinden en basit yöntemle faydalanmanızı sağlıyoruz. Site içinde yer alan bütün ürün ve hizmeti, bilgi ve malzemeyi önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

XML Tedarik ve Kullanımı

Aldığınız XML hizmetini sadece tek firma üzerinden kullanma hakkı verilmiştir. Ürün resimlerini tüm sosyal medya hesapları üzerinde kullanabilirsiniz. Dilediğiniz tüm platformlarda satış yapabilirsiniz. XML Bayilik Sözleşmesi yıllık olarak yapılmaktadır ve her yıl yenilenmektedir. 6 ay boyunca satış yapmayan ve aktif olmayan bayinin üyeliği sonlandırılır. Tekrar üyelik başvurması gerekmektedir.

Faturalandırma ve Teslimat Adresi

Sipariş geçtiğiniz ürünün faturası bayi ünvanına hazırlanarak düzenlemektedir. Müşteriniz adına fatura kesilmez ve müşteriye fatura gönderilmez. Bayi müşterisine kesmiş olduğunu faturayı E-mail veya kargo ile göndermekle yükümlüdür. Sizin adınıza sevk belgesi düzenleyerek paketle birlikte müşterinize gönderecektir. ( Sevk Belgesi üzerinde ürün tutarı yazmamaktadır.) Adres bilgisi alanına müşterinize ait tüm bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekecektir. Kargo firmasında sorun yaşanmaması ve kargonun düzgün bir şekilde hızlıca müşterinize ulaşması için lütfen tüm bilgileri doğru girdiğinizden emin olunuz. Oluşturduğunuz siparişlerin faturaları her ayın son günü toplu olarak kesilmektedir. Pazar yerlerinde sisteme iade adresiniz olarak kendi adresinizi göstermeniz gerekmektedir. Sizin müşterilerinizden depomuza gelen iadeler kabul edilmemektedir.

İade ve Garanti Koşulları

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satıla bilirlik vasfını kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Bayi tarafından iade yapılan ürünlerde nakit yada kredi kartına ödeme olarak iade yapılmamaktadır. İade edilen ürün bakiyenize artı olarak eklenmektedir. Yeni siparişlerinizde hesabınızdan düşülmektedir. Kargoda oluşabilecek sorunlar için mutlaka müşterinizi uyarmanız, ilgili kargo kuryesi yanında paketini açması ve kontrol etmesi, herhangi bir sorun ile karşılaşılması halinde mutlaka hasar tespit tutanağı tutturulmalı aksi takdirde hasarlarda ki sorumluluk alıcı ve satıcıya aittir.

Ödeme Seçenekleri

Ödemelerinizi siparişiniz sırasında Kredi Kartı ile ve Havale seçeneği ile pesin olarak yapmanız gerekmektedir.

Müşterinize kapıda ödeme olarak gidecekse siparişinizi verirken kapıda ödeme seçilmeli ve müşterinizin bilgileri kargo kısmına girilmelidir. (KAPIDA ÖDEME seçeneği aktif değildir.)

Siparişinizi oluşturmanızın ardından teslimat bilgileri olarak, ister müşteri teslimat bilgilerini isterseniz de kendi bilgilerinizi tarafımıza ulaştırarak siparişiniz tamamlanmış oluyor. Siparişlerinizi doğrudan müşterilerinize gönderebiliyoruz. Bunun için müşterinizin adına kestiğiniz faturanızı ya da kargo şablonunu bize mail yolu ile ulaştırmanız yeterlidir. Dilerseniz ambalaj için malzemelerinizi (koli, bant, insert vb.) tarafımıza göndermeniz halinde paketleme sırasında bu malzemelerin kullanılması da mümkündür.

Teslimat bilgilerini ilgili mail adresimize pdf şeklinde olarak göndermeniz yeterlidir. Siparişinizin onayı sonrasında paketlenerek vermiş olduğunuz bilgilere göre kargoya teslim edilmektedir

Kargo ve Teslimat

 Hafta içi saat 12:00’a kadar verilen siparişler aynı gün sonunda kargoya teslim edilmektedir. 12:00 dan sonra verilen siparişler bir sonraki gün kargoya teslim edilmektedir. Kargo işlemleri maksimum 3 iş günü içinde yapılmaktadır. Firmamız anlaşmalı olarak Sürat Kargo ve Aras Kargo ile çalışmaktadır. Pazar yerlerinde MNG Kargo ve Aras Kargo ile çalışmanız durumunda kargolarınız daha hızlı teslim edilecektir. PTT Kargo ile çalışmamaktayız.

Pazar yerlerinde tüm satışlarınızda Kargo Alıcı Öder seçeneği ile satışa sunmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra kargo ücreti ödemesi gereken ve elden ödenen kargo ücreti ödemesi gereken Pazar yerlerinde ki siparişlerinizde tarafımıza kargo ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bu tip Pazar yerlerine ( Gittigidiyor, Amazon, Çiceksepeti vb. ) örnek verecek olursak Gittigidiyor satış gerçekleştirdiniz. Siparişinizi verdiniz ilgili siparişi gönderilmesi için elden kargo ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bu model ile çalışılan tüm Pazar yerlerinde firmamıza belirlediğimiz tutar eşliğinde kargo ücreti yatırmanız gerekmektedir. Bunun için bayilerimize iki seçenek sunmaktayız.

 1.Kargo Gönderim seçeneği

Bayilerimiz firmamıza carileri için iki tarafın anlaşarak belirlediği bir limit ile  kargo ücretlerinin ödenmesi için ücret tahsil edilir. Kargo gönderimleriniz gerçekleştirildikçe limitinizden düşülmektedir. Limitiniz azaldığında tarafınıza bilgi verilerek limitiniz güncellenmesi istenecektir.

 2. Kargo Gönderim Seçeneği

Bir diğer yöntem olarak yakınınızda bulunan MNG Kargo veya Aras Kargo şubesine giderek cari hesap oluşturabilirsiniz. Cari hesap oluşturduktan sonra şubenize bizim çalıştığımız şubeyi yetkilendirme yaparak kargolarınızı gönderilebilmesi için bizim çalıştığımız şubeleri yetki vermeniz yeterlidir. Bu şekilde siparişlerinizi kargoya sizin adınıza teslim edebiliriz. Bu sayede Kargo ücretlerini direk çalışmakta olduğunuz kargo şubesine yapabilir ve takip edebilirsiniz.

Pazaryerlerinde hemen satışa başla

Başvuru

İlgili başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Başvuru Formu için tıklayınız.

Başvurunuzun bize ulaşmasının ardından gerekli kontrol yapıldıktan sonra uygun görüldüğü takdirde, kayıtlar ve evraklar (Vergi Levhası, imza beyannamesi, kimlik fotokopisi, iş ortaklığı sözleşmesi) tamamlanarak iş ortaklığınız aktif edilmektedir.

Üyelik aktif edildikten sonra satışı gerçekleştirdiğimiz site adresi ve XML linki sizinle paylaşılmaktadır.

Güncelleme: 

01.12.2020

Şuan için sadece mevcut bayilerimizle çalışmaya devam etmekteyiz.  XML alt yapı değişikliği sebebiyle yeni bayiliklerimiz yeni yıl itibariyle ( 01.01.2021 ) alımlara devam edilecektir. Bu süreçte mail adresimize başvuru yapmanız  durumunda XML tekrar aktif edildiğinde tüm başvuranlara geri dönüş yapılacaktır. Sadece mail ile başvuru yapmanız yeterlidir. Detaylı bilgilendirme XML tekrar aktif edildiğinde yapılacaktır. Bu sebeple geçici olarak maillerinize geri dönüş yapılmamaktadır. Anlayışınız için teşekkürler.

04.01.2020

Bayilik başvurularımız tekrardan açılmıştır. Önceden mail yolu ile bize başvuru yapan müşterilerimize mail yolu ile bilgilendirme formu gönderilecektir.

01.06.2021

Bayilik alımı bayi sayımızın çok olması sebebiyle geçici olarak durdurulmuştur. En kısa zamanda bayilik alımları açılacaktır. Şuan için sadece başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Başvurular üzerinden tarafınıza geri dönüş yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim

close
Bize Yazın!
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Oyuncakmatik Toys