Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Ürün İade Koşulları

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ve tarafınıza ulaşan ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde sayfamızdaki destek bölümünden bizimle iletişim kurmanız ya da aşağıda bulunan iade formunu doldurarak tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 14 günlük yasal süre tamamlanmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 29029 sayılı Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği, 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereği uygulamalar esastır (bkz. oyuncakmatik.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi).

İade ve Garanti Koşulları

İade süresi ne kadar?

oyuncakmatik.com, mesafeli satış yönetmeliğinin 5. Maddesine göre tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, iade koşulları sağlanması dahilinde bütün bedelleri geri ödemekle yükümlüdür. 14 günü aşan iade talepleri için işlem gerçekleştirilememektedir.

İade sürem doldu, nasıl işlem yapabilirim?

 • İade için belirtilen süreçte gönderilmeyen ürünler iade kabul edilmeyecektir.

İade Talebinin Reddi

 • İade ve değişim talebinizin gerekli koşulları sağlamaması durumunda (bkz. oyuncakmatik.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi), talebiniz tarafımızca kabul edilmeyerek, tekrar sipariş sahibine gönderilecektir.
 • Konu ile ilgili bilgi almak isterseniz +90 (212) 659 38 10)  numaralı telefondan Oyuncakmatik Müşteri Hizmetlerine veya destek@oyuncakmatik.com mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Ürünün ambalajı zarar gördü ise yine de iade edebilir miyim?

 • İade edilen ürünün ambalajı kullanıcı tarafından hasarlanmış ve bu nedenle ürünün tam fiyatından tekrar satılabilme özelliği yitirilmiş ise, iade ürün kabul edilmemektedir.

Ürün kargodan hasarlı çıktı, bu durumda ne yapmalıyım?

 • Size teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, ezik ya da ıslak çıkması durumunda: Durumu teslimat sırasında fark ediyorsanız paketi teslim almayınız.
 • Hasarlı olan ürünleri değişim / iade için üyelik üzerinden değişim / iade formunu doldurarak tarafımıza gönderebilirsiniz.
 • Söz konusu işlemleri yaptıktan sonra ürünler tarafınıza sağlam olarak yeniden gönderilecek ya da ürün bedeli iade edilecektir.

Değişim / iade için ürünü nasıl gönderebilirim?

Aşağıda bulunan iade formunu doldurup ya da destek@oyuncakmatik.com mail adresiyle bize ulaşmanız gerekmektedir. İade ve değişim talebinizin gerekli koşulları sağlaması durumunda değişim / iade edilecek ürünü taşım esnasında zarar görmeyecek şekilde paketleyerek MNG kargoya teslim ederek tarafımıza gönderiniz.

İadem farklı banka hesabına veya kredi kartına yapılabilir mi?

 • İadeler bankaların online ödeme sistemleri üzerinden yapılmaktadır. Banka kısıtlamaları gereği, iade sadece ödeme için kullanılan karta, hesaba ve ödeme tipine uygun olarak yapılmaktadır.

İadeler için geri ödeme süresi ne kadardır?

 • İadenin hesaba yansıma süresi ortalama 1 ile 3 hafta arasındadır.
 • Bankanızdan kaynaklı sebeplerle iadenizin kredi kartınıza yansıması bir kaç gün sürebilir. İadenizin makul süre içerisinde gerçekleşmediğini düşünüyorsanız lütfen durumu “bize ulaşın” sayfamızdan ya da +90 (212) 659 38 10 numaralı telefonumuzdan bize iletiniz.
 • Bankaların çalışma prensibi gereğince taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerin geri ödemeleri de ekstrenize aynı taksit planı doğrultusunda yansıyacaktır.

Ürün iadesinde kargo ücreti kim tarafından karşılanır?

 • Sitemiz üzerinden satın aldığınız ve tarafınıza ulaşan ürünün hatalı çıkması ve İade prosedürüne uygun sürelerde yapılan tüm iade işlemlerinde ürünleri Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Aras Kargo dışındaki firmalarla yapacağınız gönderilerde kargo bedeli sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde karşı ödemeli gönderi teslim alınmaz.

Kurumsal fatura seçeneğiyle verilen siparişlerde iade nasıl yapılır?

 • Ürünün faturası şirket adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu ‘iade faturası’ ve ‘iade irsaliyesi’ (ya da irsaliyeli fatura) gönderilmesi zorunludur. Aksi durumda, faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iadeleri yapılamamaktadır.

Siparişimi kargoya verilmeden nasıl iptal edebilirim?

 • Siparişinizi kargoya verilmeden iptal etmek isterseniz üyeliğiniz üzerinden “Siparişlerim” bölümünden “Sipariş detayı “ kısmından iptal edebilirsiniz.
 • Sipariş iptal işlemi “Sipariş Alındı” konumunda olan siparişler için geçerli olup siparişiniz “Hazırlanıyor” konumunda ise iptal edilememektedir.
 • Siparişinizi gün içerisinde en geç saat 14:00’den önce iptal etmeniz gerekmektedir.
 • Kargo tarafınıza ulaştıktan sonra üyelikten iade formunu doldurarak iade için gönderimini sağlayabilirsiniz.

İade İşlemi ve Onayı Hakkında Bilgilendirme

 • İade ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, talebiniz ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve değerlendirilecektir.
 • Değerlendirme sonucuna göre iadenizin kabul edilmesi durumunda, iade süreci tarafımızca başlatılacaktır.
 • Para iadeniz, alışverişinizi tamamladığınız ödeme yöntemine göre gerçekleştirilecektir.
 • Para iade onayınızın gerçekleştirilmesinin ardından, sistemimizde kayıtlı olan e-posta adresinize, iade işleminizin tamamlandığına dair bir bilgilendirme maili iletilecektir.

Faturasız İade İşlemi Yapabilir miyim?

 • İade ve değişim işlemleri faturasız olarak gerçekleştirilememektedir.

Hangi Ürünlerin İadeleri kabul edilmemektedir?

 • Tüketicinin çok özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.


  Sepetim

  close
  Bize Yazın!
  1
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?

  Oyuncakmatik Toys