Bayimiz Olun!

Siz değerli iş ortaklarımızla internet mağazamızda da çalışmaktan memnuniyet duyarız. Bayilik sürecinizin tamamlanması için sitemize üyeliğinizi yaparak aşağıdaki iletişim bilgilerinden irtibata geçebilirsiniz.

Bilgi almak için info@oyuncakmatik.com mail atmanız yeterli en kısa zamanda yetkili satış danışmanlarımız size geri dönüş sağlayacaktır.

XML Bayilik Bilgilendirme

Türkçede stoksuz satış olarak da ifade edilen drop-shipping, stok tutmak yerine, gelen siparişleri tedarikçi firmaya yönlendirerek, ürünleri tedarikçinin deposundan müşteriye ulaşması üzerine kurulu bir iş modelidir. Düşük sermaye ve işletme giderleri gibi avantajları olduğu için özellikle e-ticarete yeni başlayan girişimciler tarafından tercih edilir. Kullanım şekli olarak, stok tutmayan yeni e-ticaret işletmeleri tedarikçileri aracılığı ile bu ürünleri e-ticaret sitelerinde sergiler ve son kullanıcıların satın almalarına olanak sağlarlar. Böylece depoda stok tutulmayan ürünlerde satışa sunulmuş olur ve gönderimi tedarikçinin deposu üzerinden sağlanır.

XML Dropshiooing İş Modelimiz

Dropshipping İş Modelimiz

XML Tedarik sistemimize başvuru yapabilmek için öncelikle bir vergi mükellefi yetkinizin olması gerekmektedir. Başvurunuz onaylandıktan sonra tarafınıza iletilen iş ortağı giriş bilgileriniz ile XML tedarik adresimizden giriş yaparak siparişinizi oluşturmanız gerekmektedir. Hafta içi saat 14:00’a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilmektedir. 14:00 dan sonra verilen siparişler bir sonraki gün kargoya teslim edilmektedir. Kargo işlemleri maksimum 3 iş günü içinde yapılmaktadır. Ödemelerinizi siparişiniz sırasında Kredi Kartı ile ve Havale seçeneği ile pesin olarak yapmanız gerekmektedir. Müşterinize kapıda ödeme olarak gidecekse siparişinizi verirken kapıda ödeme seçilmeli ve müşterinizin bilgileri kargo kısmına girilmelidir. Siparişinizi oluşturmanızın ardından teslimat bilgileri olarak, ister müşteri teslimat bilgilerini isterseniz de kendi bilgilerinizi tarafımıza ulaştırarak siparişiniz tamamlanmış oluyor. Siparişlerinizi doğrudan müşterilerinize gönderebiliyoruz. Bunun için müşterinizin adına kestiğiniz faturanızı ya da kargo şablonunu bize mail yolu ile ulaştırmanız yeterlidir. Dilerseniz ambalaj için malzemelerinizi (koli, bant, insert vb.) tarafımıza göndermeniz halinde paketleme sırasında bu malzemelerin kullanılması da mümkündür.

Fiyatlandırma

XML çıktısında size, KDV dahil olarak son kullanıcı satış fiyatları ile gönderilmektedir. Çeşitli dönemlerde bayilerimize özel kampanyalar ile müşterilerinize uygun fiyatlar sunabilme imkanı buluyorsunuz. Oluşturduğunuz siparişlerin faturaları her ayın son günü toplu olarak kesilmektedir.

XML Ücreti

XML yıllık kullanım bedeli bayilerimize ÜCRETSİZ olarak sunulmaktadır. Oyuncakmatik hiç bir şekilde bayilerinden dropshipping ücreti talep etmemektedir. Dropshipping hizmetinden en basit yöntemle faydalanmanızı sağlıyoruz.

Faturalandırma ve Teslimat Adresi

Sipariş geçtiğiniz ürünün faturası bayi ünvanına hazırlanarak düzenlemektedir. Müşteriniz adına fatura kesilmez ve müşteriye fatura gönderilmez. Bayi müşterisine kesmiş olduğunu faturayı E-mail veya kargo ile göndermekle yükümlüdür. Sizin adınıza sevk belgesi düzenleyerek paketle birlikte müşterinize gönderecektir. ( Sevk Belgesi üzerinde ürün tutarı yazmamaktadır.) Adres bilgisi alanına müşterinize ait tüm bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekecektir. Kargo firmasında sorun yaşanmaması ve kargonun düzgün bir şekilde hızlıca müşterinize ulaşması için lütfen tüm bilgileri doğru girdiğinizden emin olunuz. Oluşturduğunuz siparişlerin faturaları her ayın son günü toplu olarak kesilmektedir.

İade ve Garanti Koşulları

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Bayi tarafından iade yapılan ürünlerde nakit yada kredi kartına ödeme olarak iade yapılmamaktadır. İade edilen ürün bakiyenize artı olarak eklenmektedir. Tüm ürünler kargoya verilmeden önce mutlaka kamera denetiminde kontrol edilir. Kargoda oluşabilecek sorunlar için mutlaka müşterinizi uyarmanız, ilgili kargo kuryesi yanında paketini açması ve kontrol etmesi, herhangi bir sorun ile karşılaşılması halinde mutlaka hasar tespit tutanağı tutturulmalı aksi takdirde hasarlarda ki sorumluluk alıcı ve satıcıya aittir.

XML Tedarik ve Kullanımı

Aldığınız XML hizmetini sadece vereceğiniz IP üzerinde konumlanan tek domain üzerinden kullanma hakkı verilmiştir. Ürün resimlerini tüm sosyal medya hesapları üzerinde kullanabilirsiniz. Dilediğiniz tüm platformlarda satış yapabilirsiniz. XML Bayilik Sözleşmesi yıllık olarak yapılmaktadır ve her yıl yenilenmektedir. 6 ay boyunca satış yapmayan ve aktif olmayan bayinin üyeliği sonlandırılır. Tekrar üyelik başvurması gerekmektedir.

Pazar Yerleri Entegrasyon

Başvuru

Başvurunuzu info@oyuncakmatik.com adresine mail yolu ile yapabilirsiniz.

Başvurunuzun bize ulaşmasının ardından gerekli kontrol yapıldıktan sonra uygun görüldüğü takdirde, kayıtlar ve evraklar (Vergi Levhası, imza beyannamesi, kimlik fotokopisi, iş ortaklığı sözleşmesi) tamamlanarak iş ortaklığınız aktif edilmektedir.

Üyelik aktif edildikten sonra XML linki paylaşılmaktadır.

Sepetim

close