KARGO VE TESLİMAT KOŞULLARI

Oyuncakmatik.com’dan satın alacağınız tüm ürünler Aras Kargo ile teslim edilmektedir. Kargo takibinizi, mail adresinize ” siparişiniz gün sonunda kargoya teslim edilecektir ” maili geldikten 1 gün sonra aşağıdaki linke sipariş numaranızı ve e-mail adresinizi yazarak yapabilirsiniz.

Satın aldığım ürün hangi kargo firması ile adrese teslim edilecek?

 • Siparişinizde yer alan ürünler Aras Kargo aracılığıyla teslim edilmektedir.
 • Adrese teslimat seçeneğimizde tüm kargolar Aras Kargo aracılığı ile müşterilerimize teslim edilmektedir.
 • Teslimatınızın doğru ve kolay yapılabilmesi için adres bilgilerinizi (adres,sokak,mahalle,cadde) eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.
 • Lütfen hasarlı kargoları teslim almayınız ve bizimle iletişime geçmek için tıklayınız.
 • Aras Kargo haricinde hiçbir kargo yetkilisine fatura tutarı ile ilgili ödeme yapmayınız.

Siparişimdeki ürünleri kargo şubesinden teslim alabilir miyim?

 • Sipariş sahibinin güvenliğini sağlamak amacıyla kargo firmaları ile yapılan anlaşma gereği kargo şubelerinden teslimat yapılmamaktadır. Kargo şubesinden teslimatını istediğiniz durumlarda siparişiniz iptal edilir.

Yaptığım alışverişlerde ürünüm ne zaman kargoya verilir?

Hafta içi verdiğiniz siparişler 1-3 gün içinde hazırlanıp aynı gün kargoya teslim edilir. Cuma günü 15:00’den sonra ve tatil günlerinde verilen siparişler takip eden ilk iş günü içinde kargoya teslim edilmektedir. Özel üretim ürünlerin teslim süreleri imalat zamanına göre farklılık göstermektedir. Bu tür ürünlerin teslimat bilgileri ve süreleri ürün sayfalarında belirtilmiştir. Bunun yanı sıra kampanya ve indirim dönemlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle kargoya verilme süresi 4-7 iş günü arasında değişmektedir.

Sipariş verdiğim ürünler ileriki bir tarihte teslim edilebilir mi?

 • Sipariş verilen ürünler, belirli sürelerde hazırlanıp taahhüt edilen en kısa sürede adresinize gönderilmeye çalışılır. Gönderim tarihinde herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değildir.

Fatura adresimden farklı bir adrese ürün teslim edebilir misiniz?

 • Siparişinizi verirken farklı bir teslimat adresi belirtebilirsiniz. Siparişinizin teslim edilmesi için belirleyeceğiniz adres, ev adresi, iş adresiniz ya da bir arkadaşınızın adresi olabilir. Teslimatınızın doğru ve kolay yapılabilmesi için adres bilgilerinizi (adres,sokak,mahalle,cadde) eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

Siparişlerimin sevkiyat durumunu nereden takip edebilirim?

 • Siparişlerim” sayfasından tüm siparişlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Siparişiniz kargoya verildiği anda tarafınıza e-mail ile bilgi geçilecektir.

Kargo teslimat adresinde beni bulamazsa ne olur?

Kargo firması siparişinizi belirtmiş olduğunuz adrese teslim eder. Adresinizde bulunmamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinize dair bir not bırakır. Üç gün içerisinde paketinizi şubeden almamanız durumunda siparişiniz www.oyuncakmatik.com deposuna geri döner.

Teslimat sırasında evde yoksam başkası paketimi alabilir mi?

Adrese teslimat seçeneğimizde paketiniz size ve yalnızca birinci dereceden yakınlarınıza teslim edilebilir. Kimlik ibrazı istenecektir ve soyadı tutarlılığı gerekmektedir. Teslimat adresinde paketinizi alan kişinin imzası istenecektir.

Ürünü kargodan teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

 • Ürününüzü teslim alırken ürün ambalajında sorun görüyorsanız, kargo görevlisine tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız.

Siparişimdeki ürün/ürünler yanlış geldi. Ne yapmalıyım?

 • Siparişini verdiğiniz ürün yerine faturanızda yazan ve koliden çıkan ürün birbiri ile aynı değilse ürününüzle ilgili yaşadığınız sorunları için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 14 gün içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Başvurunuzun ardından size verilen ‘kargo gönderi kodu’ ile ürününüzü hiçbir “kargo ücreti” ödemeden geri gönderebilirsiniz.

Teslimatımı yapacak kargo şirketini değiştirmek istiyorum?

 • Kargo firması, sipariş verdiğiniz ürünün türüne, boyutuna göre otomatik olarak seçildiğinden kargo firması seçme veya değiştirme imkanı bulunmamaktadır. Ancak özel sebeplerden dolayı satın alımı gerçekleştirdikten sonra bizimle iletişime geçerek farklı bir kargo firması gönderimi ile yardımcı olabiliriz.

Kargo Firması bulunduğum adrese teslimat yapıyor mu?

 • Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları Türkiye’nin her bölgesine teslimat yapmaktadır. Ancak, bazı özel bölgeler için teslimat günü yada şekli değişkenlik gösterebilir.

Kargo ücreti ödeyecek miyim?

250 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücreti alınmaz. İade nedeniyle sipariş tutarınız 250 TL ‘nin altına düşmesi durumunda kargo ücreti yansıtılacaktır. (bkz. oyuncakmatik.com İade ve Değişim Koşulları)

İade Kargo ücreti ödeyecek miyim?

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ve tarafınıza ulaşan ürünün hatalı çıkmasıyla ile iade prosedürüne uygun sürelerde yapılan tüm iade işlemlerinde ürünleri Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Aras Kargo dışındaki firmalarla yapacağınız gönderilerde kargo bedeli sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde karşı ödemeli gönderi teslim alınmaz. (bkz. oyuncakmatik.com İade ve Değişim Koşulları)

Yurt dışına teslimatınız var mıdır?

 • Maalesef yurt dışına teslimatımız şu an için mümkün değildir.

Sepetim

close
Bize Yazın!
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Oyuncakmatik Toys